سوالات متداول

سوالات متداول


خیر، چرا که در صدور ویزا سفارت مربوطه مجری مستقیم است و آژانس مسافرتی تنها به عنوان درخواست کننده ویزا وارد عمل می شود.

تور انفرادی به سفر زمینی یا هوایی اتلاق می شود که شامل خدماتی چون بلیط رفت و برگشت، ترانسفر، اقامت و بیمه باشد و صرفا به صورت انفرادی اجرا می شود و مختص افرادی است که تاریخ خاصی را برای سفر خود مد نظر داشته باشند.

تور گروهی به توری اتلاق می شود که از قبل هتل و پرواز یا اتوبوس و کلیه خدمات سفر برای تاریخ خاصی رزرو شده باشد، معمولا تورهای گروهی دارای نرخ مناسب تری نسبت به تورهای انفرادی هستند و از این حیث در بین گردشگران محبوب ترند.

در سرویسهای ALL هتل ها، خدمات صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی ارائه می‌شود و ساعت ارائه نوشیدنی، حداکثر تا ساعت 23 الی 1 بامداد می‌باشد.

 و این خدمات در ساعات مشخص شده ارائه خواهد شد، زمانبندی صبحانه، ناهار، شام و هر گونه برنامه دیگر مطابق یک برنامه مشخص می‌باشد.

در بسیاری از هتل ها بسته به کیفیت آن هتل خدمات آل می تواند متفاوت باشد.

خدمات (یوآل) : UALL

 در سرویس یوال هتل ها نیز مانند سرویس آل خدمات صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی ارائه می‌شود اما ساعت سرو نوشیدنی‌ ها معمولا تا ساعت 2 الی 4 بامداد ادامه دارد.

در اینگونه هتل‌ ها، رستوران‌ ها و اسنک بارها نیز در فاصله ساعتی معینی سرویس می دهند که البته این سرویس‌ دهی پشت سر هم می‌ باشد.

همین طور در سرویس‌های UALL معمولا مینی ‌بار به صورت‌های مختلف شارژ می‌شود که باز هم این خدمات به کیفیت هتل بستگی دارد اما در سرویس های ALL معمولا فقط روز اول مینی‌بار شارژ می‌شود که آن هم معمولا فقط نوشیدنی معمولی می‌باشد

قبلا با یک آژانس مسافرتی سفر کردم و گشت شهری اجرا نشد آیا می توانستم پولم را پس بگیرم؟ در مجموع، شرکت های خدمات مسافرتی موظف اند کلیه مفاد قراردادی که با شما منعقد میکنند را اجرا نمایند. اگر بابت تعهداتی که به شما داده اند توی قراردادتون مبلغی را درخواست کرده اند مثلا برای گشت شهری هزینه ای را مشخص کرده اند و از شما گرفته اند و در نهایت اجرا نکرده اند، شما می توانید درخواست استرداد مبلغ را داشته باشید ولی اگر جزو خدمات رایگان و بصورت آپشنال بوده خیر شما نمی توانید درخواست استرداد بکنید زیرا شما مبلغی برای آن پرداخت نکرده اید.
در شرایط تور ذکر شده اتاق 2 تخته مثلا 900 هزار تومان ، آیا منظور برای دو نفر در مجموع 900 هزار تومان یا هر تخت جداگانه 900 هزار تومان میشود ؟ عرف این است که قیمت تور ها بر اساس اقامت هر نفر در اتاق دو تخته محاسبه می شود. اگر تعداد مسافران محترم کمتر و یا بیشتر از 2 نفر است باید هنگام خرید تور این مساله را با کانتر آژانس کاریناپرواز مطرح کند تا اتاق های یک تخته و یا سه تخته برای آنها در نظر گرفته شود
آیا پسر من که دانشجو است می تواند در سفر همراه ما باشد؟ با توجه به اینکه آیا پسر شما مشمول سربازی می باشد قوانین فرق می کند. در صورتی که مشمول نباشد به راحتی می توانید پاسپورت برای پسرتان تهییه نمایید در غیر اینصورت با مراجعه به اداره گذرنامه و توضیح تاریخ دقیق سفر و مقصد سفر و پرداخت مبلغ ضمانتی که اداره گذرنامه من باب تضمین برگشت مسافر مشمول سربازی می گیرد، پاسپورت موقت سفر خود را دریافت کند.

از آنجائیکه همه نرخ ها به صورت آنلاین از طرف شرکت های کارگزار هتل ها و ایرلاین ها تعیین شده و در سایت نمایش داده می شود تغییرات آنی در آنها اجتناب ناپذیر است ، البته نوسان ارز هم بی تاثیر نمی باشد .

برای پروازهای داخلی، بهتر است که دو ساعت قبل از زمان پرواز، در فرودگاه حضور داشته باشید. برای پروازهای خارجی، بهتر است که سه ساعت قبل از زمان پرواز، در فرودگاه حاضر باشید.
عوارض خروج از کشور برای سفرهای زیارتی و غیر زیارتی متفاوت است جهت اطلاع از قیمت ها رو لینک زیر کلیک نمایید و در صورت تمایل به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

عوارض خروج از کشور