سامانه الکترونیکی غربالگری افراد مشکوک به کرونا

تور های ویژه

سامانه الکترونیکی غربالگری افراد مشکوک به کرونا

سامانه خود ارزیابی کرونا

سامانه الکترونیکی غربالگری افراد مشکوک به کرونا

موجود است

ویروس کرونا را جدی بگیرید | #کرونا_را_شکست_خواهیم_داد کد: 10030-1-1
  • توضیحات

توضیحات

توضیحات

سامانه salamat.gov.ir  در معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی جهت خود ارزیابی افراد در کشوربرای رفاه حال هموطنان عزیز و به منظور غربالگری افراد مشکوک به بیماری کووید-۱۹  (COVID-19) راه اندازی شده است.

هموطنان عزیز به جای مراجعه به مراکز درمانی و جلوگیری از هر گونه ازدحام که خود سبب انتشار ویروس کرونا می گردد می توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir  با وارد کردن شماره ملی خود به سوالات ساده خود ارزیابی بیماری کووید-۱۹ پاسخ داده و راهنمایی لازم را مطابق آخرین دستور عمل های وزارت بهداشت دربافت نمایند.

لطفا پس از ورود به سامانه علائم بیماری شامل تب ، لرز، سرفه خشک، گلو درد و تنگی نفس سوال شده و سپس از وجود افراد مشکوک به بیماری کرونا در خانواده سوال می شود و در صورت مثبت بودن توصیه های بهداشتی انجام شده و راهنمایی لازم جهت مراجعه به مراقب سلامت یا بهورز مربوطه (نزدیکترین پایگاه سلامت/خانه بهداشت  و یا مرکزخدمات جامع سلامت منتخب) ارجاع داده می شود. همزمان مراقب سلامت یا بهورز مربوطه نیز پیامکی در همین ارتباط دریافت کرده و مسئول پیگیری های بعدی فرد مشکوک و اطرافیان وی خواهد بود .

وی ادامه داد:  پس از انجام غربالگری و مشکوک بودن فرد، مراقب سلامت از طریق شماره تلفن ۴۰۳۰ با افراد مشکوک ثبت شده در سامانه تماس خواهد گرفت و مشاوره و پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.

از همه هموطنان عزیزمان میخواهیم تا با انجام خود ارزیابی در سامانه با کارکنان حوزه بهداشت در سراسر کشور همکاری نموده و با انجام غربالگری، رعایت دستورات بهداشت فردی و قرنطینه خانگی، زنجیره انتقال ویروس و ایجاد بیماری کووید-۱۹ را قطع نمایند.